Alates 04.06 – 30.08 on avatud Tartu Loodusmajas aadressil Lille tn 10  Tartu maalikunstnik Kaie Šestakova- Karu õlimaalide näitus “Tumedast heledamaks”.

Kirjutan siia juurde ka veidi näitusest ja kunstnikust.

Alustame kunstnikust. Kes on Kaie Šestakova-Karu. Sündinud on ta Tallinnas kunstnike peres. Kuid kui Kaie oli umbes kahe aastane, kolis pere Tartusse. Kust  said alguse ka  õpingud maalikunsti alal. Tema loomingu kirjeldamiseks võiks kasutada sõnu värvid, selgus, lummav, müstiline, rahu, meeleolu. Kõike seda on vaatajal võimalik Kaie töödes näha. Samuti on võimalik saada tema  maalidest rahu ja rõõmu. On palju inimesi, kes on öelnud, et vaadates Kaie töid, siis hing puhkab ja ununevad kõik maised mured. Kaie puhul on tegemist sündinud maalikunstnikuga, kelle suurimaks sooviks on maalida ja tuua oma maalidega rõõmu inimestele. 

Nüüd siis näitusest. Tartu Loodusmajas olev näitus on oma ülesehituselt täpselt nagu meie elu- kord on süngem periood, siis jälle heledam ehk helgem aeg. Vaadates valitud maale saab iga külastaja viia ennast oma unistuste rajale, kus on müstikat, õrnust, ärkamist jne, jne. Kui kellelgi  tekib küsimus, kas minna seda näitust vaatama või mitte, siis minu soovitus on kindlasti minna ja  uskuge mind, te ei kahetse. Nagu sai juba alguses öeldud on näitus avatud kolmekümnenda augustini ja kõiki neid maale on võimalik ka endale soetada. Meeldivaid elamusi näitusel ja kindlasti kirjutage oma kommentaar külalisteraamatusse. 

Enno Karu.

Traditsioonilise soolokontserdi koha hõivas Ferenc Liszti (1811–1886) fantaasia Beethoveni näidendimuusika „Ateena varemed“ motiividel. Taas ülimalt paslik lisandus õhtu temaatilisele tervikule! Orkestri marsisaabastes sammuvat sissejuhatust määris pisut riiaka intonatsiooniga metsasarv, ent ehmatuse kompenseeris kohe sooja ja meelitava kõlaga klarnetite episoodiline duett (Soo-Young Lee ja Kevin Mattias Klasman). Üksmeelse orkestriakordi järel tutvustas end oktavites tormleva soolokadentsiga pianist Sven-Sander Šestakov, kelle targalt kavandatud dünaamilised tõusud olid vägevad ja veenvad. Kuratliku kõlajõu ja kromatismidest tulvil jooksudega ilmestatud teine soolokadents sillutas tee teose kõige ebamaisemale episoodile. Kaaluta oleku tunde lõid klaveri kõrgregistri pärljad kujundid, saatmas puupuhkpillide õhuliselt sujuvad repliigid. Triangli toredate aktsentide saatel marssis muusika peatumatu jõuga triumfeeriva lõpu poole.

Sven-Sander Šestakovi jõuliselt kindlas mängus leiavad huvitava üksmeele introvertne süvenemine ja virtuoosne sõrmejooks. Ootan huviga, kuidas avaneb tema muusikaline varalaegas mõnes märksa ulatuslikumas suurvormis.

Täna on minu isal Jüri Šestakovil 85 aasta juubel ja selle tähtpäeva puhul tegime temaga ühe video kus juubilar räägib oma tegemistest Vanemuise teatri aegadest. Link video vaatamiseks on selline https://youtu.be/GMzUkWUv6bg

Maal ja Muusikal on rõõm teatada, et veel on saadaval mõned eksemplarid Heli Šestakova  luulekogust “Meeleolud”. Heli Šestakova luuletustes on kõike. Rõõmu, kurbust, armastust ja ka veidi põnevust. Tema luuletused räägivad ka sellest elust, mis oli siis, kui tema ise noor oli. Soovitan seda luulekogu, mille on illustreerinud Heli tütar Kaie Šestakova-Karu.

 Raamatu hind on kõigest 8€